خانه / آموزش Power BI / درس بیست و سوم – تصویر نقشه ای یا Map visualizations

درس بیست و سوم – تصویر نقشه ای یا Map visualizations

Power BI دارای دو نوع Map visualizations می باشد: یک نقشه حبابی یا bubble map که یک حباب را در یک نقطه جغرافیایی قرار می دهد و یک نقشه اشکالی یا shape map که در واقع نشانگر منطقه ای است که می خواهید visualize کنید.

توجه:

هنگامی که می خواهید کشورها یا مناطق را به کار ببرید، از سه حرف اختصاری استفاده کنید تا از درستی  Geocoding در map visualizations اطمینان حاصل کنید. از حروف اختصاری دو حرفی بپرهیزید زیرا ممکن است برخی از کشورها یا مناطق به درستی شناسایی نشوند. اگر فقط اختصارات دو حرفی دارید، این لینک را مطالعه کنید تا با مراحل همگون سازی اختصارات دو حرفی کشور / منطقه با اختصارات سه حرفی آشنا شوید.

ایجاد نقشه حبابی یا bubble map

برای ایجاد یک نقشه حبابی، گزینه Map را از پنجره Visualization انتخاب کنید. برای استفاده از نقشه، باید به Location که در Visualizations قرار دارد، مقداری را اختصاص دهید .

Power BI در قبول کردن نوع مقداری که به آن داده می شود، انعطاف پذیر است. (از اطلاعات عمومی مانند نام شهر یا کد فرودگاه، تا داده های مربوط به طول و عرض جغرافیایی) برای تغییر اندازه حباب درهر نقطه از نقشه، یک فیلد به Size اضافه کنید.

ایجاد نقشه اشکالی یا shape map

برای ایجاد یک shape map، گزینه Filled Map  را  از Visualization انتخاب کنید. همانند نقشه حبابی، باید مقداری به Location اضافه کنید تا بتوانید از این نقشه ستفاده کنید. برای تغییر شدت رنگ، یک فیلد به Size اضافه کنید.

علامت هشدار در گوشه بالا سمت چپ visual شما نشان دهنده این است که نقشه برای ترسیم دقیق تر، به اطلاعات مکانی بیشتری نیاز دارد. این یک مشکل همگانی است، اگر داده های جغرافیایی شما مبهم باشند. (مثل استفاده از اسمی مانند واشنگتن که می تواند یک ایالت یا یک منطقه را نشان دهد) یکی از راه های حل این مشکل این است که ستون خود را تغییر نام دهید تا واضح تر باشد. مثلاً استفاده ازState یا ایالت. راه حل دیگر این است که دسته Data را با انتخاب Data Category در Modeling به صورت دستی مجدداً تنظیم کنید. از آنجا می توانید یک دسته را به داده های خود مانند “ایالت” یا “شهر” اختصاص دهید.

منبع:

https://docs.microsoft.com/en-us/power-bi/guided-learning/visualizations?tutorial-step=5

درباره‌ی حمیدرضا بابازاده

کارشناس ارشد هوش تجاری در اتریش با بیش از ده سال سابقه فعالیت در زمینه تحلیل دیتا و تدریس SQL SERVER و Power BI

همچنین ببینید

درس پنجاه – معرفی Power BI Mobile

برای پیگیری داده ها زمانی که در حال حرکت هستید، می توانید از یکی از اپلیکیشن لمسی موبایل Power BI برای دستگاه های اندروید، iOS و یا ویندوز استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی (فقط عدد بنویسید) *