خانه / آموزش Power BI / درس سی‌ام – طرح و قالب بندی صفحه

درس سی‌ام – طرح و قالب بندی صفحه

Power BI Desktop به شما این امکان را می دهد تا طرح و قالب بندی صفحات گزارش خود را (مثل اندازه و جهت گیری) کنترل کنید.

برای تغییر نحوه مقیاس صفحات گزارش خود از گزینه Page View در Home استفاده کنید. گزینه های موجود شامل Fit To Page (که پیش فرض است)، متناسب با عرض یا Fit To Width و اندازه واقعی یا Actual Size است.

همچنین می توانید خود اندازه صفحه را نیز تغییر دهید. به طور پیش فرض، صفحات گزارش ۱۶: ۹ هستند. برای تغییر اندازه صفحه، مطمئن شوید که هیچ visual انتخاب نکرده باشید، سپس نماد paintbrush را در قسمت Visualizations و سپس Page Size را انتخاب کنید تا آن بخش را گسترش دهید.

گزینه های اندازه ی صفحه شامل ۴×۳ (نسبت بیشتر ابعاد مربع) و Dynamic (صفحه برای پر کردن فضای موجود گسترش می یابد). اندازه استاندارد letter size نیز برای گزارش ها وجود دارد. به خاطر داشته باشید که ممکن است پس از تغییر اندازه صفحه، نیاز به تغییر اندازه تصاویر نیز داشته باشید تا مطمئن شوید که تصویر کاملاً بر روی canvas قرار گیرد.

همچنین می توانید با تنظیم اندازه صفحه بر اساس اینچ یا پیکسل، اندازه صفحه سفارشی را تعیین و رنگ پس زمینه کل گزارش را نیز تغییر دهید.

گزینه دیگر انتخاب Cortana است که اندازه گزارش را به گونه ای تنظیم می کند که در نتیجه جستجوهای Cortana نیز قابل استفاده باشد.

منبع:

https://docs.microsoft.com/en-us/power-bi/guided-learning/visualizations?tutorial-step=12

درباره‌ی حمیدرضا بابازاده

کارشناس ارشد هوش تجاری در اتریش با بیش از ده سال سابقه فعالیت در زمینه تحلیل دیتا و تدریس SQL SERVER و Power BI

همچنین ببینید

درس پنجاه – معرفی Power BI Mobile

برای پیگیری داده ها زمانی که در حال حرکت هستید، می توانید از یکی از اپلیکیشن لمسی موبایل Power BI برای دستگاه های اندروید، iOS و یا ویندوز استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی (فقط عدد بنویسید) *