خانه / آموزش Power BI / درس سی و ششم – سلسه مراتب (hierarchies) و واکاوی (drill-down) در Visual

درس سی و ششم – سلسه مراتب (hierarchies) و واکاوی (drill-down) در Visual

وقتی شما یک فیلد تاریخ به Visual در Axis Field Bucket اضافه می کنید، Power BI به صورت اتوماتیک سلسله مراتب زمان که شامل سال، فصل، ماه و روز می شود را اضافه می کند. با انجام این کار، Power BI به Visual، با میسر ساختن واکاوی درون سطوح زمانی متفاوت توسط کاربر، این امکان را می دهد که عملیات بر پایه زمان با افرادی که گزارشات شما را مشاهده می کنند داشته باشد.

با قرار داشتن سلسله مراتب، شما می توانید شروع به واکاوی درون سلسله مراتب زمان کنید. برای مثال کلیک کردن روی سال در یک نمودار، به سطح بعدی در سلسله مراتب که در این مورد فصل است، در Visual نمایش داده می شود.

در این سلسله مراتب ساخته شده یه صورت اتوماتیک، همچنین شما می توانید، سطح واکاوی افراد در گزارشات اشتراک گذاشته شده را مدیریت کنید. برای این کار، در Visualization Pane، تنها با کلیک بر روی X در کنار سلسله مراتبی که میخواهید، آن را حذف می کنید. سطح پاک شده از گزارش حذف می شود و دیگر واکاوی، آن سطح را نمایش نمی دهد.

اگر نیاز به بازگشت آن سطح سلسله مراتب دارید، کافیست فیلد تاریخ را حذف و سپس دوباره آن را از بخش Fields اضافه کنید و سلسله مراتب بار دیگر به صورت اتوماتیک برای شما ساخته می شود.

ممکن است زمانی به وجود بیاید که شما نخواهید سلسله مراتب برای Visual استفاده شود. با کلیک بر روی فلش پایین، در کنار فیلد تاریخ (زمانی که آن را به Visual اضافه کرده اید) و انتخاب Date به جای Date Hierarchy شما میتوانید آن را کنترل کنید. این کار Power BI را به نمایش مقادیر خام تاریخ در Visual وا می دارد.

شما همچنین می توانید به جای انتخاب یک فصل یا یک سال، تمام اجزا داده که در حال نمایش است را به یکباره گسترده کنید. برای این کار، بر روی آیکون Drill all در قسمت بالای سمت چپ Visual که دو فلش به سمت پایین است کلیک کنید.

منبع

درباره‌ی حمیدرضا بابازاده

کارشناس ارشد هوش تجاری در اتریش با بیش از ده سال سابقه فعالیت در زمینه تحلیل دیتا و تدریس SQL SERVER و Power BI

همچنین ببینید

درس پنجاه – معرفی Power BI Mobile

برای پیگیری داده ها زمانی که در حال حرکت هستید، می توانید از یکی از اپلیکیشن لمسی موبایل Power BI برای دستگاه های اندروید، iOS و یا ویندوز استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی (فقط عدد بنویسید) *