خانه / آموزش Power BI / درس سی و یکم – تعامل گروهی بین visualizations

درس سی و یکم – تعامل گروهی بین visualizations

هنگامی که چندین visualizations را در یک صفحه گزارش دارید، انتخاب یک بخش خاص با کلیک کردن یا استفاده از یک slicer، بر تمام visuals موجود در آن صفحه تأثیر می گذارد؛ اما ممکن است گاهی بخواهید فقط روی یک visuals خاص تأثیر بگذارید. این به ویژه در استفاده از عناصری مثل scatter plots صادق است که در آن محدود کردن داده ها به یک بخش خاص معنی مهم آن را از بین می برد. خوشبختانه، Power BI Desktop به شما این امکان را می دهد تا نحوه تعامل بین visuals را کنترل کنید.

برای تغییر تعامل بین visualizations خود، Edit  را از بخش Visuals انتخاب کنید تا Edit Mode را فعال کنید.

 توجه داشته باشید که:

اکنون نماد Edit Interactions در Power BI Desktop تغییر کرده است.

اکنون وقتی یک visual را بر روی canvas گزارش خود انتخاب می کنید، در گوشه سمت راست بالای هر visual دیگری که روی آن تأثیر بگذارد، یک نماد کوچک filter  مات مشاهده خواهید کرد. برای حذف تعامل یک visual از تعامل، روی نماد None در گوشه بالا سمت راست، در نزدیکی نماد filter  کلیک کنید.

در بعضی موارد می توانید نوع تعامل فیلتر را که بین visuals وجود دارد، تنظیم کنید. با فعال کردن Edit Mode، visual را که می خواهید برای فیلتر کردن استفاده کنید، انتخاب کنید. اگر بتوانید نوع تعامل را در visual دیگر تغییر دهید، یک نماد pie chart در کنار نماد filter در گوشه سمت راست بالای صفحه ظاهر خواهد شد.

برای برجسته و هایلایت کردن داده های تقسیم شده بر روی نماد pie chart کلیک کنید. در غیر این صورت داده ها فیلتر خواهند شد. همان ظور که قبلاً توضیح دادیم، می توانید بر روی نماد None کلیک کنید تا همه تعاملات را حذف کنید.

یک پیشنهاد مفید در طراحی: ترسیم یک شکل شفاف در اطراف visual هایی که با یکدیگر تعامل دارند، به درک بهتر رابطه تعاملی visuals کمک می کند.

منبع:

https://docs.microsoft.com/en-us/power-bi/guided-learning/visualizations?tutorial-step=13

درباره‌ی حمیدرضا بابازاده

کارشناس ارشد هوش تجاری در اتریش با بیش از ده سال سابقه فعالیت در زمینه تحلیل دیتا و تدریس SQL SERVER و Power BI

همچنین ببینید

درس پنجاه – معرفی Power BI Mobile

برای پیگیری داده ها زمانی که در حال حرکت هستید، می توانید از یکی از اپلیکیشن لمسی موبایل Power BI برای دستگاه های اندروید، iOS و یا ویندوز استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی (فقط عدد بنویسید) *