خانه / آموزش Power BI / درس چهل ام – ایجاد و تنظیم داشبورد

درس چهل ام – ایجاد و تنظیم داشبورد

داشبوردها در Power BI ، مجموعه یک صفحه ای از Visualization هایی است که در Power BI Service ایجاد می شوند. برای ایجاد داشبورد، شما میتوانید با پین کردن Visualization های گزارشاتی که با استفاده از Power BI Desktop و یا Power BI Service ساخته و انتشار دادید، این کار را انجام دهید. پین کردن Visual به داشبورد، بسیار شبیه است به پین کردن عکس به یک برد بر روی دیوار – Visual را در یک نقطه مشخص، برای مشاهده دیگران قرار می دهد. برای پین کردن یک Visual ، گزارش آن را در Power BI Service باز کرده، بر روی آیکون پین در Visual که می خواهید پین شود کلیک کنید.

یک دیالوگ باکس ظاهر می شود که در آن می توانید داشبورد مقصد برای Visual را از منوی آبشاری انتخاب و یا یک داشبورد جدید ایجاد کنید.همچنین شما یک پیش نمایش از Visual پین شده در داشبورد دریافت می کنید. شما می توانید Visualization ها را از چندین گزارش و صفحه، در یک داشبورد پین کنید که شما این امکان را می دهد که چندین Dataset و منبع گوناگون را با هم ترکیب کرده و در یک صفحه دیدگاه قرار دهید.

در داشبوردها شما می توانید انواع Visualization ها از جمله گراف ها، نقشه ها، تصاویر و اشکل را با پین کردن اضافه کنید. زمانی که یک Visual به داشبورد پین شود به آن تایل (Tile) می گویند.

داشبورد های شما به همراه داشبورد های جدید در بخش داشبورد ها در سمت چپ Power BI Service ظاهر می شوند. برای مشاهده داشبورد آن را از لیست انتخاب کنید.

شما می توانید (Layout) طرح بندی Visual ها در داشبورد را به شکلی که می خواهید تغییر دهید. برای تغیر اندازه تایل دستگیره آن را به درون یا بیرون بکشید. برای جابجایی کافیست با درگ کردن آن را به موقعیت دیگری در داشبورد انتقال دهید. با بردن ماوس روی تایل و کلیک بر روی آیکون مداد (Pencil) جزئیات تایل (Tile Details) باز می شود که در آن می توانید عنوان و یا زیرنوشت تایل را تغییر دهید.

با کلیک بر روی تایل داشبورد ، گزارشی که از آن نشات گرفته را مشاهده می کنید. این کار به شما این امکان را می دهد که داده های اصلی پشت صحنه Visual را سریعا مشاهده کنید. همچنین شما می توانید با استفاده از فیلد Set Custom Link در Tile Details لینک آن را تغییر دهید.

شما می توانید تایل های یک داشبورد را در یک داشبورد دیگر پین کنید، برای مثال اگر شما مجموعه ای از داشبورد ها دارید و می خواهید یک برد خلاصه ایجاد کنید، این فرایند به همان صورت است : روی آیکون پین بر روی تایل کلیک کنید. داشبورد ها به آسانی ایجاد و تغییر می کنند و شما می توانید آن ها را تنظیم کنید که داشبورد یک صفحه ای شما دقیقا آن چیزی که باید را نشان دهد.

منبع

درباره‌ی حمیدرضا بابازاده

کارشناس ارشد هوش تجاری در اتریش با بیش از ده سال سابقه فعالیت در زمینه تحلیل دیتا و تدریس SQL SERVER و Power BI

همچنین ببینید

درس پنجاه – معرفی Power BI Mobile

برای پیگیری داده ها زمانی که در حال حرکت هستید، می توانید از یکی از اپلیکیشن لمسی موبایل Power BI برای دستگاه های اندروید، iOS و یا ویندوز استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی (فقط عدد بنویسید) *