خانه / آموزش Power BI / درس چهل و دوم – ایجاد پیشنهادهای سوال و جواب سفارشی

درس چهل و دوم – ایجاد پیشنهادهای سوال و جواب سفارشی

با Power BI شما می توانید سوال های پیشنهادی خودتان را برای کاربران دیگری که از جعبه سوال زبان طبیعی استفاده می کنند، که اغلب به آن جعبه سوال و جواب (Q&A Box) می گویند، برای داشبورد اضافه کنید. این سوال های پیشنهادی را کاربران زمانی که بر روی جعبه ورودی سوال در بالای داشبورد کلیک کنند، مشاهده می کنند.

برای اضافه کردن سوال های خودتان، بیضی ها (سه نقطه …) را در کنار نام داشبورد مورد نظر خود انتخاب و از منو Settings (تنظیمات) را انتخاب کنید.

این کار، صفحه تنظیمات داشبورد و WorkBook ها (کتاب های کار) و Dataset ها (مجموعه داده ها) را باز می کند. شما می توانید جعبه ورودی جست و جوی سوال و جواب را به طور کامل از قسمت  Dashboards در صفحه تنظیمات غیرفعال کنید، اما می خواهیم سوال ها را اضافه کنیم، بنابراین قسمت Datasets را انتخاب می کنیم.

در بخش Datasets ، کلیه Dataset های مرتبط با داشبورد نمایش داده می شوند. Dataset مربوط به داشبورد خود را از لیست انتخاب کنید،Featured Q&A Questions (سوال های ویژه سوال و جواب) را انتخاب کنید ، سپس پیوند Add a question (افزودن سوال) را انتخاب کنید. سوال خود را در جعبه ورودی وارد کرده و Apply را انتخاب کنید.

اکنون هر زمان شخصی روی جعبه ورودی جست و جو در داشبورد انتخاب شده کلیک کند، سوال های پیشنهادی شما را در بالای Prompt List مشاهده می کند و انتخاب سوال، آن ها را مستقیما به جواب در قسمت سوال و جواب ها می برد. این یک راه با ارزش برای اندیشیدن کاربران داشبورد در مورد نوع داده های موجود و چگونگی بهترین استفاده از آن است.

منبع

درباره‌ی حمیدرضا بابازاده

کارشناس ارشد هوش تجاری در اتریش با بیش از ده سال سابقه فعالیت در زمینه تحلیل دیتا و تدریس SQL SERVER و Power BI

همچنین ببینید

درس پنجاه – معرفی Power BI Mobile

برای پیگیری داده ها زمانی که در حال حرکت هستید، می توانید از یکی از اپلیکیشن لمسی موبایل Power BI برای دستگاه های اندروید، iOS و یا ویندوز استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی (فقط عدد بنویسید) *