خانه / آموزش Power BI / درس چهل و سوم – اشتراک گذاری داشبورد ها با سازمان خود

درس چهل و سوم – اشتراک گذاری داشبورد ها با سازمان خود

قبلاً دیدید که چگونه Power BI به شما در یافتن داده ها، جمع آوری آن در یک مدل داده و ساخت گزارش ها و visualizations در استفاده از آن داده ها کمک می کند. همچنین دیدیم که چگونه می توانید آن گزارش ها را به Power BI service منتشر کنید و داشبوردی ایجاد کنید که به شما کمک می کند تا اطلاعات خود را کم کم کنترل کنید. همه این ویژگی ها وقتی که نظرات خود را با دیگران در سازمان خود به اشتراک می گذارید نیز قدرتمندتر می شوند. خوشبختانه اشتراک گذاری داشبورد کارآسانی است.

برای اشتراک گذاری داشبورد، آن را در Power BI service باز کنید و لینک Share را در گوشه سمت راست بالای صفحه انتخاب کنید.

https://docs.microsoft.com/en-us/power-bi/guided-learning/includes/media/4-4-share-dashboards/4-4_1.png

صفحه Share Dashboard ظاهر می شود که می توانید بخش Invite را در آن انتخاب کنید، سپس در کادر Email address را با افرادی که می خواهید به داشبورد خود دسترسی دهید را پر کنید. در حین تایپ آدرس های ایمیل، Power BI آنها را با حساب های موجود در دامنه و دامنه Office 365 شما بررسی می کند و در صورت امکان به صورت خودکار تکمیل می کند. همچنین می توانید آدرس های ایمیل را در این کادر کپی و جایگذاری کنید یا از یک لیست، گروه امنیتی یا گروه Office 365 استفاده کنید تا چندین نفر را همزمان اضافه کنید.

https://docs.microsoft.com/en-us/power-bi/guided-learning/includes/media/4-4-share-dashboards/4-4_2.png

اگر کادر انتخاب (نزدیک پایین صفحه) را برای send email notification to recipients (ارسال ایمیل به گیرندگان) را انتخاب کردید، در آن صورت گیرندگان شما ایمیلی را دریافت خواهند کرد که به آنها اطلاع می دهد داشبورد را با آنها به اشتراک گذاشته اید و در این ایمیل لینکی برای داشبورد نیز ارسال خواهد شد. می توانید یادداشتی را به ایمیلی که ارسال خواهید کرد اضافه کنید یا یادداشتی را که Power BI برای شما ایجاد کرده است را ارسال کنید (می توانید این کار را در جعبه ای که دقیقاً زیر آدرس های ایمیل است انجام دهید).

 توجه:

گیرندگانی که حساب کاربری Power BI نداشته باشند قبل از مشاهده داشبورد شما، باید ثبت نام کنند.

هرکسی که داشبورد با او به اشتراک گذاشته شده است می تواند دقیقاً مثل شما آن ارتباط برقرار کند؛ اما، آنها فقط به صورت read-only به گزارش های زمینه دسترسی خواهند داشت و به مجموعه داده های اصلی دسترسی نخواهند داشت.

همچنین می توانید گزینه Shared With را در صفحه Share Dashboard انتخاب کنید تا افرادی را که قبلاً این داشبورد را با آنها به اشتراک گذاشته اید ببینید.

درباره‌ی حمیدرضا بابازاده

کارشناس ارشد هوش تجاری در اتریش با بیش از ده سال سابقه فعالیت در زمینه تحلیل دیتا و تدریس SQL SERVER و Power BI

همچنین ببینید

درس پنجاه – معرفی Power BI Mobile

برای پیگیری داده ها زمانی که در حال حرکت هستید، می توانید از یکی از اپلیکیشن لمسی موبایل Power BI برای دستگاه های اندروید، iOS و یا ویندوز استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی (فقط عدد بنویسید) *