خانه / آموزش Power BI / فصل سوم – دریافت داده

فصل سوم – دریافت داده

مقدمه

داده ها، قلب Power BI می باشند. در این آموزش شما با چگونگی دریافت داده و کار با آن، آشنا خواهید شد.

بررسی Power BI desktop

به فصل سوم از دوره آموزشی Power BI خوش آمدید. در این بخش به بسیاری از ویژگی های داده ها و ابزار های Power BI خواهیم پرداخت و بر روی power BI desktop تمرکز خواهیم کرد. بسیاری از این ابزارها نیز به power Bi service‌ نیز مربوط می شوند. (یک تیر دو نشان!)

بعضی وقتا هنگامی که داده ها را دریافت می کنید، داده ها مطابق میل شما شکل گرفته یا تمیز نیستند. بنابراین در این قسمت نحوه دریافت داده ها، نحوه مرتب کردن آن ها را (گاهی اوقات به آن cleaning یا transforming داده ها می گویند) و همچنین برخی از ترفندهای پیشرفته را فرا خواهید گرفت تا دریافت داده ها برای شما آسان تر شود.

 مثل قبل، در این فصل نیز روند کلی کارکرد Power BI را دنبال خواهیم کرد. به همین ترتیب، بیایید نگاهی به Power BI Desktop، جایی که اغلب کار شروع می شود، بی اندازیم.

مرور کلی بر Power BI Desktop

 Power BI Desktop ابزاری برای اتصال و مرتب کردن داده ها و ایجاد visual داده می باشد. با Power BI Desktop می توانید به داده ها متصل شوید و سپس آن را به روش های مختلف مدل و تصویر سازی کنید. اکثر کاربرانی که در پروژه های کسب و کار فعالیت می کنند، اکثر وقت خود را صرف کار با Power BI Desktop خواهند کرد.

 شما می توانید Power BI Desktop را از وب سایت دانلود کنید و هم‌چنین می توانید آن را به عنوان یک برنامه از فروشگاه ویندوز نصب کنید و یا می توانید آن را از Power BI service دانلود کنید. برای دانلود از سرویس، کافیست فقط دکمه فلش پایین را در سمت راست بالای Power BI انتخاب کنید، سپس روی Power BI Desktop کلیک کنید.

 Power BI Desktop به عنوان یک برنامه در ویندوز شما نصب خواهد شد.

هنگامی که آن را دانلود کردید، Power BI Desktop را نصب کرده و آن را مانند برنامه های موجود دیگر در ویندوز خود اجرا کنید. تصویر زیر صفحه شروع Power BI Desktop را نشان می دهد.

 Power BI Desktop به طیف گسترده ای از منابع داده متصل می شود. (از پایگاه داده های محلی تا صفحات اکسل تا cloud service) و به شما کمک می کند تا با مرتب کردن داده ها مثل تقسیم و تغییر نام ستون، تغییر نوع داده ها و تاریخ، آن را قابل استفاده تر کنید. همچنین می توانید بین ستون ها رابطه ایجاد کنید تا تصویر سازی و تجزیه تحلیل داده ها ساده تر شود.

منبع:

https://docs.microsoft.com/en-us/power-bi/guided-learning/gettingdata?tutorial-step=1

درباره‌ی حمیدرضا بابازاده

کارشناس ارشد هوش تجاری در اتریش با بیش از ده سال سابقه فعالیت در زمینه تحلیل دیتا و تدریس SQL SERVER و Power BI

همچنین ببینید

درس پنجاه – معرفی Power BI Mobile

برای پیگیری داده ها زمانی که در حال حرکت هستید، می توانید از یکی از اپلیکیشن لمسی موبایل Power BI برای دستگاه های اندروید، iOS و یا ویندوز استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی (فقط عدد بنویسید) *