خانه / آموزش Power BI / مقدمه فصل دوم

مقدمه فصل دوم

به آموزش یادگیری Power BI Desktop خوش آمدید. در این آموزش طریقه ی استفاده ازPower BI Desktop ، چگونگی اتصال به داده ها، ایجاد تصاویر و گزارش ها و انتشار این گزارش ها در Power BI Service را خواهید آموخت.

Power BI Desktop به شما این امکان را می دهد تا مجموعه ای از  queries(پرس و جو)، اتصالات داده ای و گزارشات ایجاد کنید و بتوانید به راحتی آن ها را با دیگران به اشتراک بگذارید. Power BI Desktop با تکنولوژی تایید شده مایکروسافت همچون موتور قدرتمند Microsoft Power Query for Excel، مدل سازی داده ها (data modeling) و تصاویر ادغام می شود و به صورت یکپارچه با سرویس آنلاین Power BI Service کار می کند.

از طریق ادغام Power BI Desktop (که تحلیلگران و دیگران در آن می توانند اتصالات داده ای، مدل ها و گزارشات قدرتمند ایجاد کنند) و Power BI Service (که در آن گزارشات Power BI Desktop می توانند به اشتراک گذاشته شوند، به طوری که کاربران دیگر نیز بتوانند آنها را مشاهده کنند و از آن بهره ببرند)، مفاهیم دنیای جدید داده ها آسان تر ساخته، مدل سازی شده، به اشتراک گذاشته می شود و گسترش می یابد.

تحلیلگران،Power BI Desktop  را ابزاری قدرتمند، انعطاف پذیر و بسیار قابل دسترس و سودمند برای اتصال و شکل دادن به دنیای داده ها، ساخت مدل های قوی و ساخت گزارش های خوش ساختار خواهند دانست.

Power BI Desktop چگونه کار می کند:

با استفاده از Power BI Desktop، شما به داده ها (معمولا منابع داده ای مختلفند) متصل می شوید، داده ها را شکل می دهید (از طریق queries که مدل داده های جذاب و دقیق ساخته است) و از این مدل داده ها گزارش ایجاد می کنید. (که دیگران نیز بتوانند مشاهده و استفاده کنند)

هنگامی که این مراحل یعنی اتصال، شکل و گزارش طبق میل شما انجام شد، می توانید کار خود را در قالب یک فایل Power BI Desktop، با پسوند.pbix ، ذخیره کنید. فایل های Power BI Desktop  را می توان مانند هر فایل دیگری به اشتراک گذاشت، اما بهترین راه اشتراک گذاری آنها آپلود آنها در Power BI Desktop است.

Power BI Desktop فرآیند های پراکنده، نا منظم و سخت را متمرکز، ساده و قابل فهم می کند.

آماده اید Power BI Desktop را امتحان کنیم؟

پس شروع کنیم!

منبع:

https://docs.microsoft.com/en-us/learn/modules/build-your-first-power-bi-report/1-introduction

درباره‌ی حمیدرضا بابازاده

کارشناس ارشد هوش تجاری در اتریش با بیش از ده سال سابقه فعالیت در زمینه تحلیل دیتا و تدریس SQL SERVER و Power BI

همچنین ببینید

درس پنجاه – معرفی Power BI Mobile

برای پیگیری داده ها زمانی که در حال حرکت هستید، می توانید از یکی از اپلیکیشن لمسی موبایل Power BI برای دستگاه های اندروید، iOS و یا ویندوز استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی (فقط عدد بنویسید) *